Kontakt ul. Wileńska 4, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 665 6001
e-mail: icnt@umk.pl

Rekrutacje do badań

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w badaniu spostrzegania miejsc. Badanie jest przyjemne, polega na obejrzeniu serii zdjęć i ocenieniu przedstawionych tam miejsc na kilku skalach. Zarówno miejsca jak i skale się ciągle zmieniają, więc badanie nie jest nużące. Zachęcamy do ocenienia jak największej liczby miejsc. W każdym momencie można wyjść z badania, wyniki i tak zostaną zapisane.

Badanie prowadzone jest w ramach grantu OPUS nr 2017/25/B/HS6/00137.
Kierownikiem grantu jest prof. dr hab. Maria Lewicka

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w odpłatnym badaniu w ramach projektu remEmotions, który realizowany jest w ICNT UMK pod kierunkiem dr. Patryka Wawrzyńskiego. Celem badania jest sprawdzenie, w jaki sposób odmienne strategie emocjonalne opowiadania o przeszłości wpływają na oddziaływanie opowieści na odbiorców. Uczestnicy przydzieleni zostaną do badania z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, badania ekspresji mimicznych twarzy lub ogólnego badania reakcji na prezentowaną opowieść.
Więcej szczegółów i formularz rejestracyjny.
Wydarzenie na FacebookuBadanie prowadzone jest w ramach grantu OPUS nr 2016/21/B/HS5/00188
Kierownikiem grantu jest dr Patryk Wawrzyński 
Zapraszamy do udziału w badaniu dzieci w wieku 8-11 lat, przejawiające bardzo duże problemy w zakresie matematyki i będących jednocześnie intelektualnie w normie (IQ w normie), a więc dzieci wykazujących ryzyko tzw. dyskalkulii. Przykładowe problemy, które mogą być sygnałem ryzyka dyskalkulii: nieumiejętność szacowania liczby obiektów, błędy przy przeliczaniu obiektów, zaskakująco nieprawidłowe wyniki działań arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie), długo utrzymujące się liczenie na palcach, nieskuteczne strategie rozwiązywania zadań lub nauki np. tabliczki mnożenia, trudności z liczeniem w pamięci lub porównywaniem liczb (większe/mniejsze).

Jeśli obserwujecie Państwo u dziecka takie trudności i chcieliby Państwo dowiedzieć się, czy Państwa dziecko poznawczo i neurologicznie rozwija się prawidłowo, proszę o wiadomość lub telefon. Oto kontakt do nas: mathcoglab@umk.pl Tel: 606413958

Więcej informacji: http://mathcoglab.umk.pl/ oraz na facebooku: https://www.facebook.com/mathcoglab/

Zachęcam do kontaktu i zapraszam do udziału w badaniach.
dr Małgorzata Gut – Kierownik projektu