Kontaktul. Wileńska 4, 87-100 Toruń

logo zamiast zdjęcia

OFERTA PRACY - Stypendysta/Doktorant

Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy dla Stypendysty/Doktoranta w ramach realizacji projektu:

Zdjęcie ilustracyjne

Artykuł w The Plant Cell, którego współautorami są naukowcy z UMK: Dariusz Jan Smoliński z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz Tomasz Gulanicz z ICNT.

W czasopiśmie The Plant Cell (IF 12,085) ukazał się artykuł „Chromatin-associated microprocessor assembly is regulated by PRP40, the U1 snRNP auxiliary protein”. Jego autorami są m. in. prof. UMK Dariusz Jan Smoliński, Dyrektor Instytutu Biologii UMK, oraz nasz były absolwent, dr Tomasz Gulanicz obecnie zatrudniony w grupie badawczej prof. UMK Agnieszki Zienkiewicz z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, członkowie naszej Rady Dyscypliny Nauk Biologicznych. Wyniki badań powstały poza zespołem z UMK,
w zespole Prof. Artura Jarmołowskiego i Prof. Zofii Szweykowskiej-Kulińskiej z UAM w Poznaniu.

Specjalista od sztucznej inteligencji

Prof. dr hab. Włodzisław Duch z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej został członkiem Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji w rejonie Azja-Pacyfik.

Zdjęcie ilustracyjne

Nowe wyłaniające się pola badawcze

12 zespołów w trzech obszarach badawczych znalazło się w gronie laureatów drugiej edycji konkursu na wyłaniające się pola badawcze (Emerging Fields) w ramach programu "Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza" na UMK, w tym zespół naszego naukowca z ICNT - dr hab. Krzysztofa Zienkiewicza, prof. UMK.

Mocna reprezentacja w PAN

Troje naukowców z UMK dołączyło do Polskiej Akademii Nauk: prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii został członkiem rzeczywistym PAN, prof. dr. hab. Mariusz Lemańczyk z Wydziału Matematyki i Informatyki - członkiem korespondentem, a dr hab. Joanna Kułaga-Przymus, prof. UMK, również z WMiI, została wybrana do Akademii Młodych Uczonych PAN.

Szeroki strumień grantów

23 badaczek i badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uzyskało finansowanie swoich projektów w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki, w tym aż dwie badaczki z ICNT UMK.