Kontaktul. Wileńska 4, 87-100 Toruń
e-mail: icnt@umk.pl

Toruń docenia naukowców

Zespół naukowców z UMK pod kierunkiem prof. Jerzego Łukaszewicza z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021.

Cytowani i wpływowi

Dorobek naukowy badaczy związanych z ICNT: prof dr hab. Bogusława Buszewskiego, prof. dr hab. Włodzisława Ducha oraz prof. dr hab. Jerzego P. Łukaszewicza wśród 33 najbardziej cytowanych w historii UMK wg. rankingu bazy Scopus i Uniwersytetu Stanforda. Pracownicy i pracowniczki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znaleźli się na liście najbardziej wpływowych badaczy na świecie pod względem cytowań artykułów. Zestawienie 2 proc. najczęściej cytowanych uczonych opracowują wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda.

UMK na Nocy Innowacji

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu weźmie udział w 4. edycji Nocy Innowacji, która odbędzie się 22 października. W ramach wydarzenia najnowocześniejsze uczelnie, parki technologiczne, firmy oraz instytucje naukowe otworzą dla chętnych drzwi swoich laboratoriów i sal badawczych.

Nocna pełnia nauki - ICNT na Toruńskiej Nocy Naukowców

W ostatni piątek września Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na Toruńską Noc Naukowców. Na część atrakcji obowiązują zapisy, które ruszą 19 września w południe.

Mocna reprezentacja w PAN

Troje naukowców z UMK dołączyło do Polskiej Akademii Nauk: prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii został członkiem rzeczywistym PAN, prof. dr. hab. Mariusz Lemańczyk z Wydziału Matematyki i Informatyki - członkiem korespondentem, a dr hab. Joanna Kułaga-Przymus, prof. UMK, również z WMiI, została wybrana do Akademii Młodych Uczonych PAN.

Szeroki strumień grantów

23 badaczek i badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uzyskało finansowanie swoich projektów w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki, w tym aż dwie badaczki z ICNT UMK.