Kontaktul. Wileńska 4, 87-100 Toruń
e-mail: icnt@umk.pl

Nagrody Rektora dla pracowników naukowych

JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn przyznał nagrody pracownikom naukowym za osiągnięcia naukowe, artystyczne, organizacyjne oraz za całokształt pracy na Uniwersytecie.

Rekrutacja dzieci na badania - z bonusem

Dr Małgorzata Gut, pracownik Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w badaniu dzieci w wieku 8-11 lat, przejawiające bardzo duże problemy w zakresie matematyki, będące jednocześnie w normie intelektualnej, czyli dzieci z ryzykiem dyskalkulii.

Przykładowe problemy, które mogą być sygnałem ryzyka dyskalkulii:
nieumiejętność szacowania liczby obiektów, błędy przy przeliczaniu obiektów, zaskakująco nieprawidłowe wyniki działań arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie), długo utrzymujące się liczenie na palcach, nieskuteczne strategie rozwiązywania zadań lub nauki np. tabliczki mnożenia, trudności z liczeniem w pamięci lub porównywaniem liczb (większe/mniejsze).

Badania są całkowicie bezpłatne.

Dane do kontaktu:
e-mail: mathcoglab@umk.pl
tel. 606-413-958

List dr Małgorzaty Gut do Rodziców rekrutowanych dzieci

Pandemia a psychika. Ruszają międzynarodowe badania

Jak pandemia wpływa na emocje, poziom stresu, poczucie bezpieczeństwa i więzi społeczne? Czy kultura, w której żyjemy, ma wpływ na sposób naszego odczuwania? Sprawdzają to naukowcy w 22 krajach. Do polskiego zespołu weszła czwórka badaczy, w tym dr Tomasz Komendziński, kognitywista z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Laureaci konkursów NCN

18 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.

Dynamiczny i elastyczny mózg

Dr Karolina Finc z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK przyjrzała się temu, jak zmienia się mózg człowieka w trakcie treningu poznawczego. Wyniki jej badań opublikowało właśnie prestiżowe czasopismo "Nature Communications".

Chemicy z UMK w PAN

Prof. dr hab. Bogusław Buszewski oraz dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch, prof. UMK zostali wybrani do Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk.

Szybka ścieżka – Koronawirusy

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

Konkurs „Badania na rynek”

Konkurs „Badania na rynek”  z pulą środków 750 mln zł. Termin naboru wniosków zostaje wydłużony do 12 maja

logo zamiast zdjęcia

Finansowanie kosztów publikacji open access

NAWA  - możliwość sfinansowania kosztów publikacji open access

UMK w elicie

Nasz Uniwersytet – jako jedna z 10 polskich uczelni - uzyskał status uczelni badawczej i staje przed historyczną szansą rozwoju.