Kontaktul. Wileńska 4, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 665 6001
e-mail: icnt@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Z nauką dookoła świata

Tajniki nauki zgłębiali na uczelniach w Toruniu, Granadzie, Michigan i Getyndze. Teraz Agnieszka i Krzysztof Zienkiewicz zdobyli cztery granty o łącznej wartości około 10 mln zł z Narodowego Centrum Nauki na kontynuację badań biologicznych w ICNT UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Interdyscyplinarne badania nad grafenem

Naukowcy z ICNT i Wydziału Chemii UMK rozwiną badania nad nowatorską koncepcją ochrony przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Pozwoli na to dofinansowanie zdobyte w konkursie TANGO IV, organizowanym w ramach wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki.

więcej informacji

zdjęcie

Granty OPUS i PRELUDIUM przyznane - wśród nich laureaci z ICNT

więcej informacji

zdjęcie

Rekrutacja dzieci na badania - z bonusem

Dr Małgorzata Gut, pracownik Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w badaniu dzieci w wieku 8-11 lat, przejawiające bardzo duże problemy w zakresie matematyki, będące jednocześnie w normie intelektualnej, czyli dzieci z ryzykiem dyskalkulii.

Przykładowe problemy, które mogą być sygnałem ryzyka dyskalkulii:
nieumiejętność szacowania liczby obiektów, błędy przy przeliczaniu obiektów, zaskakująco nieprawidłowe wyniki działań arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie), długo utrzymujące się liczenie na palcach, nieskuteczne strategie rozwiązywania zadań lub nauki np. tabliczki mnożenia, trudności z liczeniem w pamięci lub porównywaniem liczb (większe/mniejsze).

Badania są całkowicie bezpłatne.

Dane do kontaktu:
e-mail: mathcoglab@umk.pl
tel. 606-413-958

List dr Małgorzaty Gut do Rodziców rekrutowanych dzieci

więcej informacji

zdjęcie

Szybka ścieżka – Koronawirusy

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

więcej informacji

Archiwum